مشاوره در زمينه خريد ترازوي ديجيتال آزمايشگاهي

 

قبل از خريد ترازوي ديجيتال بهتر است اين مطالب را با دقت بخوانيد

جهت مشاهده انواع ترازوي ازمايشگاهي و جزئيات بيشتر اينجا کليک کنيد...

براي خريد اين محصول با ما تماس بگيريد 3-55435322-021

دوستاني که قصد خريد ترازوي آزمايشگاهي دارند بايد به چند نکته اساسي توجه کنند...

  • براي خريد ترازو چه مقدار مي خواهيد هزينه کنيد ؟
  • ترازوي آزمايشگاهي را در چه محلي مي خواهيد  استفاده کنيد ؟
  • ترازوي آزمايشگاهي بايد داراي چه دقت و ظزفيتي باشد ؟
  • چه نوع مواد يا مصالحي را مي خواهيد وزن کنيد ؟
  • ابعاد کفه ترازو بهتر است چقدر باشد ؟

يکي از مهمترين عوامل انتخاب ترازو دقت و ظرفيت آن مي باشد . اولين چيزي که شما را در انتخاب ترازوي مورد نظرتانسوق مي دهد اين است که توزين خود را با چه دقتي مي خواهيد انجام دهيد ، البته مسئله مهم اين است که دقت ترازو با قيمت آن رابطه مستقيم دارد ، يعني هر چه دقت آن بالاتر رود همچنان قيمت آن هم بالاتر مي رود . همچنان که دقت ترازو بالا ميرود ظرفيت آن نيز پايين مي آيد . ترازوهاي ديجيتال آزمايشگاهي در رنج هاي متعارفي ساخته مي شود . اگر ما به يک ترازويي در رنج هاي متعارف نياز داشته باشيم مي توانيم ترازوي خود را با قيمت هاي مناسب تهيه کنيم . اگر اين نياز خارج از ترازوهاي عرف باشد همچنان بايد صرف هزينه هاي خيلي بيشتري داشته باشيم .

مثال :اگر يک ترازو با دقت 0/1 گرم مي خواهيد متعارف آن تا 5 کيلو گرم ظرفيت دارد ولي اگر ما بخواهيم اين ظرفيت تا 20 کيلو بالا برود بايد از ترازوهاي خاص تري استفاده کنيم که شايد قيمت آن تا چند برابر بيشتر باشد.

يکي ديگر از مسائلي که در هنگام خريد ترازو بايد در نظر داشته باشيد اين است که متناسب با نياز خود هزينه کنيد نه بيشتر و نه کمتر .. پيشنهاد ما به شما براي خريد ترازو تا دقت 0.1 گرم ، ترازوهاي چيني مي باشد ، زيرا هم از نظر کيفيت مورد تاييد مي باشد و هم از نظر قيمت نسبت به ترازوهاي مشابه قيمت بسيار مناسبي دارند .

براي دقتهاي بيشتر از0/1 يعني از 0/01 و 0/001  ما ترازوهاي ژاپني را معرفي مي کنيم و از آن بالاتر ترازوهاي آلماني را معرفي مي کنيم. البته اين انتخاب به تنوع محصولات در بازار بستگي دارد.

 

ترازوي ديجيتال چيست :

تَرازو ابزاري است براي اندازه‌گيري وزن اجسام.[۱] ترازوهاي سنتي معمولاً از دو کفه و يک عقربه به نام شاهين تشکيل شده‌اند. براي اندازه‌گيري وزن از وزنه‌هايي که بر اساس واحدهاي وزني اعم ازمثقال و گرم و پوند و ... ساخته مي‌شوند استفاده مي‌گردد.

بايد توجه داشت ترازو وسيله‌اي است که جرم اجسام را اندازه‌گيري مي‌کند نه وزن آن‌ها. وزن اجسام را با نيروسنج اندازه مي‌گيرند. البته خيلي‌ها به اشتباه فکر مي‌کنند ترازو وزن را اندازه مي‌گيرد ولي اين طور نيست ترازو جرم را اندازه مي‌گيرد مثلا وقتي جسمي را با ترازو اندازه مي‌گيريم و مي‌گوييم مثلا ۵۰ کيلوگرم است. دقيقا به جرم آن اشاره کرده‌ايم ولي وزن آن تقريبا ده برابر جرمش است يعني ۵۰۰ نيوتن. وسيله اندازه‌گيري جرم اجسام، ترازو و واحد آن گرم، کيلوگرم و ... است.

واژه تراز در فارسي به معني همسطح بودن است و ترازو يعني «وسيله‌اي که با اصل همسطحي» کار مي‌کند. اين نامگذاري به تراز شدن شاهين ترازو بر درجه مياني صفحه وزن‌نما اشاره دارد. در فارسي به ترازو ميزان نيز گويند